Focení novorozenců a miminek | Newborn Ateliér Praha

 

Narození miminka patří k těm nejradostnějším okamžikům našeho života, které stojí za to si zapamatovat. Vaše miminko se mění každým dnem a své specifické rysy z období po porodu velmi rychle ztrácí. Jako maminka vím, že za pár měsíců si jen těžko vybavíte, jak malinkaté bylo, jak si dávalo ručičku pod hlavičku, jaké srandovní či důležité “obličeje” dělalo, jak se mu loupaly prstíčky …. Fotografie novorozeného miminka jsou opravdu jedinečnou památkou na celý život. Focení novorozenců neboli newborn je mojí srdeční záležitostí.

 

COVID-19-bezpecnostni-opatreni-newborn-atelier

 

Miminka fotím ve svém Newborn ateliéru v Praze, který je pro focení uzpůsoben a slouží pouze k focení novorozenců a miminek. Vždy je dostatečně vytopen. Pro focení jsou k dispozici krásné rekvizity a vkusné doplňky (vše, co vidíte na mých fotkách). Mám ráda jednoduché a čisté fotky s decentními doplňky, aby tím hlavním na fotce bylo miminko, které je krásné samo o sobě.

 

 

 

Ideální věk pro focení novorozenců a miminek.

Miminka se fotí ve spánku a pro toto focení je klíčovým faktorem věk miminka.

Ideální věk je mezi 7. – 11. dnem života, max. do 14 dnů od porodu. Obecně platí, že čím dříve, tím lépe. Tento krátký časový úsek od porodu je opravdu velmi důležitý. Miminka bývají hodně spavá a dá se s nimi dobře manipulovat, aniž by se vzbudila. Nechají se schoulit do podobných poloh, jako když byla u maminky v bříšku.

Při focení dbám na maximální bezpečí miminka a focení přizpůsobuji jeho potřebám, protože každé miminko je jiné. Na focení novorozenců se úzce specializuji od roku 2014 a s jejich focením mám velké zkušenosti. Ve svém ateliéru jsem za tu dobu měla možnost nafotit více než 600 miminek.

V rámci jednoho focení je možné miminko vyfotit i se sourozencem, a téměř vždy fotím miminko i s rodiči. Myslím, že každá maminka by měla mít fotku se svým miminkem. Je jedno, že není úplně ve formě, protože je to naposledy, kdy se jí miminko vejde do dlaní…..

Ideální je se na focení novorozenců a miminek objednat ještě před porodem.

Dle termínu porodu Vám zarezervuji místo pro focení Vašeho miminka a budu s Vámi počítat. Focení novorozenců je časově náročnější, průměrně 2 – 4 hodiny, a z toho důvodu musím mít ve svém diáři pro focení vyhraněný dostatečný časový úsek. Až se miminko narodí, napíšete mi ještě z porodnice sms a já Vám obratem pošlu možné termíny focení. Pokud jste nestihli zarezervovat termín focení ještě před porodem, neváhejte mne kontaktovat pro zjištění aktuálních volných termínů newborn focení.

Detailní informace o samotném focení miminek zasílám emailem při rezervaci termínu. Objednáním se na focení klient akceptuje Obchodní podmínky a Ceník.

Pokud je některý z rodičů miminka fotograf, v jehož portfoliu je focení novorozenců, miminek a dětí, ráda bych o této skutečnosti předem věděla. Vyhrazuji si právo v tomto případě focení novorozeňátka odmítnout.

V případě, že nestihnete novorozenecké focení a nebo jste nechtěli nechat fotit miminko ihned porodu, další nejlepší doba na focení je nejdříve 3.měsíc věku miminka. Zde najdete veškeré informace k focení miminek ve věku 3. – 9. měsíců.

 

Má profesní cesta a kvalifikace v oboru Newborn fotografie

Od roku 2014 se úzce zaměřuji na focení novorozenců a miminek ve svém Newborn ateliéru. V roce 2016 jsem se stala členem International Newborn Photography Association (INPA), která sdružuje celosvětově působící profesionální fotografy a fotografická studia specializující se na NEWBORN fotografii.

Jsem členem NewbornPhotographers.com a můj zápis najdete na directory.bestnewbornphotographers, adresáři předních celosvětově působících Newborn fotorafů.

V prosinci roku 2017 jsem byla schválena Photography Association a jako první Newborn fotograf v ČR jsem obdržela titul Certitikovaný Newborn Fotograf udělený Mezinárodní Fotografickou Asociací v oboru Newborn fotografie.

Ukázky mé práce najdete také na blogu v kategorii NEWBORN.

 

Newborn Awarded Photographer

Focení novorozenců a miminek, Newborn Award Fotoateliér Petra Jarolímová

 

 

Newborn Session Information

 

Newborns are by far my most favorite subject to photograph. There is nothing more pure and innocent then capturing a newborn baby in their first few days of life.  During the first year of your baby’s life, your newborn will go through so many changes and will only be this tiny for a moment. It is my vision to capture your newborn so you forever remember their delicate eyelashes, dewy skin, and curly womb poses.

The best age to photograph newborns

The best age to photograph newborns is between 7-11 days after birth. All newborn sessions take place in my newborn studio. The session can take anywhere from 2-4 hours, allowing enough time for feeding and comforting.

The studio will be very warm, between 26-28 C. Babies are very sensitive and because normally we will be photographing in the nude, it is best to keep them comfortable.

The studio is equipped with all of the backdrops, props, hats, headbands and wraps for the session. So you do not have to bring anything. My style tends to lean more toward simple photos that focus on baby. I always discuss parents color preferences in the beginning of the session and together we choose all the setups. If you see something you like in my gallery, be sure to mention it in the beginning. First and foremost, it is important to me for your baby look comfortable and peaceful in the photographs. I have a lot of experience and patience with newborns.

I recommend to book your newborn photo session during your pregnancy.

The photo session can also include parents and siblings shoots and I always photograph newborn baby with parents. I think every mom should have a photo with her newborn baby. It’s the last time the baby fits into her hands.

My professional experience in newborn photography

I began specializing in newborns in 2014 and since then, I have had the chance to photograph more than 600 newborn babies in my studio.

I am a proud member of the International Newborn Photography Association (INPA).

I was approved by Photography Association as first licensed Newborn photographer in Czech Republic. I got the title Certified Newborn Photographer

To view more of my newborn photography please visit my blog and see the category NEWBORN.

Menu