Newborn Focení Novorozenců, Miminek | Praha

Focení miminek | Newborn Ateliér Praha

Narození miminka patří k těm nejradostnějším okamžikům našeho života, které stojí za to si zapamatovat. Vaše miminko se mění každým dnem a své specifické rysy z období po porodu velmi rychle ztrácí. Jako maminka vím, že za pár měsíců si jen těžko vybavíte, jak malinkaté bylo, jak si dávalo ručičku pod hlavičku, jaké srandovní či důležité “obličeje” dělalo, jak se mu loupaly prstíčky. Fotografie novorozeného miminka jsou opravdu jedinečnou památkou na celý život.

Focení novorozenců

Focení novorozenců neboli newborn je mojí srdeční záležitostí. Miminka fotím ve svém Newborn ateliéru v Praze, který je pro focení uzpůsoben a slouží pouze k focení novorozenců a miminek. Vždy je dostatečně vytopen. Pro focení novorozenců jsou k dispozici krásné rekvizity a vkusné doplňky (vše, co vidíte na mých fotkách). Mám ráda jednoduché a čisté fotky s decentními doplňky, aby tím hlavním na fotce bylo miminko, které je krásné samo o sobě.

Focení novorozenců a miminek je mým nejoblíbenějším druhem fotografie. V žádném jiném věku dítěte nevytvoříte podobné fotografie.

Vše o newborn focení

Ideální věk pro focení novorozenců a miminek

Miminka se fotí ve spánku a pro toto focení miminek je klíčovým faktorem věk miminka.

Ideální věk na focení novorozenců je mezi 7. – 11. dnem života,max. do 14 dnů od porodu. Obecně platí, že čím dříve, tím lépe. Tento krátký časový úsek od porodu je opravdu velmi důležitý. Miminka bývají hodně spavá a dá se s nimi dobře manipulovat, aniž by se vzbudila. Nechají se schoulit do podobných poloh, jako když byla u maminky v bříšku.

Bezpečnost miminka je vždy na prvním místě

Při focení miminek dbám na maximální bezpečí miminka a focení přizpůsobuji jeho potřebám, protože každé miminko je jiné. Na newborn focení novorozenců se úzce specializuji od roku 2014 a s jejich focením mám velké zkušenosti. Ve svém ateliéru jsem za tu dobu měla možnost nafotit více než 1000 miminek.

V rámci jednoho newborn focení miminek je možné miminko vyfotit i se sourozencem, a téměř vždy fotím miminko i s rodiči. Myslím, že každá maminka by měla mít fotku se svým miminkem. Je jedno, že není úplně ve formě, protože je to naposledy, kdy se jí miminko vejde do dlaní…..

Kdy se na focení novorozenců objednat?

Ideální je se na newborn focení novorozenců a miminek objednat ještě před porodem.

Dle termínu porodu Vám zarezervuji místo pro focení Vašeho miminka a budu s Vámi počítat. Focení novorozenců je časově náročnější, průměrně 2 – 4 hodiny, a z toho důvodu musím mít ve svém diáři pro focení vyhraněný dostatečný časový úsek. Až se miminko narodí, napíšete mi ještě z porodnice sms a já Vám obratem pošlu možné termíny focení. Pokud jste nestihli zarezervovat termín focení novorozenců ještě před porodem, neváhejte mne kontaktovat pro zjištění aktuálních volných termínů newborn focení.

Detailní informace o samotném newborn focení miminek zasílám emailem při rezervaci termínu. Objednáním se na focení klient akceptuje Obchodní podmínky a Ceník.

Jste také Newborn fotograf?

Pokud je některý z rodičů miminka fotograf, v jehož portfoliu je focení novorozenců, miminek a dětí, ráda bych o této skutečnosti předem věděla. Vyhrazuji si právo v tomto případě newborn focení novorozeňátka odmítnout.

Nestihli jste newborn focení novorozenců?

V případě, že nestihnete novorozenecké focení a nebo jste nechtěli nechat fotit miminko ihned porodu, další nejlepší doba na focení je nejdříve 3.měsíc věku miminka. Zde najdete veškeré informace k focení miminek ve věku 3. – 9. měsíců.

Informace k focení

Kde focení novorozenců a miminek probíhá?

Novorozeňátka fotím ve svém ateliéru, který je pro toto focení miminek uzpůsoben. Focení obvykle probíhá v dopoledních hodinách. Prosím pokuste se o dochvilnost při příjezdu, pokud budete mít zpoždění větší než 15 minut, nebo naopak přijedete dříve, prosím napište nebo zavolejte mi (pozdní příchod není důvodem pro prodloužení focení). Ateliér bude vždycky dostatečně vytopen. Během focení miminek zapínám horkovzdušný ventilátor, takže se nemusíte bát, že by miminko nastydlo.

Ateliér se nachází v přízemí panelového domu, prostřední vchod, vedle zvonků. Parkovat lze přímo před ateliérem, pokud by nebylo volné parkovací místo, tak kdekoli kolem.

Jak  probíhá newborn focení novorozenců a miminek

Po Vašem příjezdu do ateliéru si miminko v autosedačce rozbalím, svléknu mu oblečení (prosím nedávejte miminku bodýčko, triko přes hlavu nebo šatičky, ideálně celorozepínací overálek a kombinézu) a vezmu si jej. Pokud bude spát tvrdě, začneme hned fotit. Pokud ne, miminko si uspím. Většinou miminka u mne usnou rychleji než u rodičů. Nebo se miminko nakojí, pokud bude třeba. Až miminko usne, začneme fotit.

Použití rekvizit

Miminka fotím na polohovacím vaku a v rekvizitách. Po příchodu do ateliéru se spolu domluvíme, „v čem“ budeme miminko fotit, co by se Vám líbilo a co by slušelo miminku. Během focení novorozenců je možné využít vkusných doplňků jako čelenek, čepiček. S sebou nepotřebujete nosit žádné rekvizity. Pokud máte např. pletenou dečku nebo hračku, které vyrobila babička, můžete vzít s sebou, začleníme do focení. Ale prosím neberte s sebou nic velkého a nebezpečného.

Kojení

Během focení se miminka kojí dle potřeby. Protože bude v ateliéru teplo, je pravděpodobné, že budou pít častěji než obvykle. Také je samozřejmé, že se vykakají nebo počůrají na deku/kožešinu. Nemějte strach, počítá se s tím. Všechny rekvizity a doplňky jsou vyprané v dětském prášku, stejně tak moje oblečení.

Spinkají miminka při focení?

Některá miminka při focení spinkají lépe, některá se během focení budí častěji, některým se nechce spát vůbec. Pokud nebude moct miminko zabrat, je možné, že jej zabalím. Zabalení je miminkům příjemné, připomíná jim dobu, kdy byla u maminky v bříšku. Většina miminek hezky usne a přes „zabalené“ fotky se dostaneme k „rozbaleným“. Tempo při focení novorozenců vždy udává miminko. Fotím jen takové polohy, které mi miminko dovolí, a při newborn focení novorozenců vždy dbám na maximální bezpečnost.

Rodiče mohou během focení odpočívat a z pohovky sledovat miminko. Někdy budu potřebovat při focení miminek asistenci, např. přidržet hlavičku nebo ručičky, pro bezpečnost miminka.

Zdravotní stav miminka

Vyrážka nebo žloutenka nejsou překážkou ve focení, dokážu si s tím v počítači poradit. V případě zdravotních potíží (teplota, rýma, nožičky v sádře ….) newborn focení miminka nedoporučuji. Pokud bude miminko den před focením plakat, bude neklidné, zavolejte mi prosím, nejlépe ještě večer před focením. Pokud bude mít miminko zlomenou klíční kost, je nutné mě na tento fakt upozornit hned v začátku focení, abych tomu focení miminek přizpůsobila.

Zároveň prosím, aby na focení miminek nejezdil nikdo nemocný, např. starší sourozenec s rýmou, kašlem…. Potřebuji být fit i pro další miminka.

Čemu věnovat pozornost při plánování focení?

Jak dlouho trvá focení miminek

Protože všechno to uspávání, kojení zabere hodně času, patří novorozenecké focení k časově náročnějším. Průměrně tak mezi 2 a 4 hodinami, v závislosti na zvoleném balíčku. Je třeba s tím počítat a mít hodně trpělivosti, kterou já mám. Výsledné fotky za to určitě stojí.

Účast tatínků při focení

Tatínkové jsou na focení miminek vítáni! Někteří ovšem to čekání, horko a bílý šum v ateliéru špatně snáší, nervozitu pak přenáší na maminky a je tím ovlivněno celé focení. I já potřebuji mít k práci klid a nepracovat pod stresem. V tomto případě je lepší, když se tatínek půjde projít do nedalekého obchodního centra a nebo přijede jen na začátek nebo na závěr focení, kdy se fotí rodinné fotky. Někteří tatínkové se naopak ukáží být výbornými asistenty. Je třeba to zvážit.

Focení miminka se starším sourozencem

Pokud budete chtít fotit miminko i se starším sourozencem, je vhodné sourozence přivést jen na část focení – ideálně na začátek focení. Dejte mi toto prosím DOPŘEDU vědět, abych se připravila, že začneme rodinným a sourozeneckým focením. Vzhledem k časové náročnosti a vůbec náročnosti newborn focení miminek jako takového, i s přihlédnutím k velikosti ateliéru, není vhodné, aby byli sourozenci přítomni po celou dobu focení. Po vyfocení rodinných a sourozeneckých fotek je ideální, abych sourozenec šel s tatínkem/babičkou ven. V okolí ateliéru jsou 3 dětská hřiště, les nebo obchodní centrum, kam se případně tatínek/babička může se starším sourozencem vydat, zatímco se bude fotit miminko. Nebo mohou odjet domů.

Kdo by se měl/neměl účastnit focení miminek

Také prosím, aby se newborn focení miminek účastnili jen osoby, které se budou fotit. Samozřejmě můžete vzít babičku, která pak odejde se starším sourozencem na hřiště. Ale prosím, neberte s sebou dvě babičky, dva dědečky, kamarádky atd.

Opatření COVID-19

  • veškeré povrchy v ateliéru budou otřeny desinfekcí
  • během focení nosím vždy roušku/respirátor a rukavice
  • rodiče během focení mají také roušku, kterou si sundají při pořizování rodinných fotografií, po příchodu do ateliéru si vydezinfikují ruce
  • do ateliéru vchází pouze nejbližší příbuzní miminka, kteří se budou fotit – rodiče, sourozenci
  • moc prosím, pokud se nebude někdo z rodičů nebo sourozenců cítit dobře, bude mít rýmu, kašel, setkal se s covid pozitivní osobou, má být v karanténě …atd., dejte mi to vědět, domluvíme se na jiném termínu. Potřebuji být zdravá. Děkuji za ohleduplnost.

Závěrečné shrnutí k focení miminek

Doufám, že jsem Vám tímto alespoň trochu přiblížila průběh newborn focení miminek. Vím, že období po příjezdu z porodnice bývá hektické, sžíváte se s novým členem rodiny a nemusíte se cítit úplně svěže. Je to naprosto normální. Rozhodně prosím nebuďte kvůli focení nervózní, miminko nervozitu vycítí.

INPA Logo

Chci se objednat

Chcete se objednat na newborn focení novorozenců a miminek. Zde je postup, jak vše probíhá.

Objednání na newborn focení miminek

Pro objednání focení novorozenců vyplňte krátky kontaktní formulář na stránce Kontakt, zvolte foto balíček Newborn nebo Newborn Deluxe určený pro newborn focení miminek, připiště předpokládaný termín porodu nebo věk miminka, pokud už se miminko narodilo.

Foto balíčky

Newborn

Foto balíček Newborn je základní balíček určený pro focení miminek a obsahuje následující:

2 – 3 hodiny focení v newborn ateliéru, galerii s náhledy fotografií pro váš výběr, 10 ks upravených fotografií v plném rozlišení v elektronické podobě, 10 ks kopií v černobílém provedení v plném rozlišení, možnost fotit miminko i s rodiči či sourozencem, zapůjčení veškerých rekvizit pro newborn focení novorozenců, každá další fotografie nad rámec foto balíčku 250,- Kč / ks

Newborn Deluxe

Foto balíček Newborn Deluxe je rozšířený balíček určený pro focení miminek a obsahuje následující:

2 – 4 hodiny focení v newborn ateliéru, galerii s náhledy fotografií pro váš výběr, 20 ks upravených fotografií v plném rozlišení v elektronické podobě, 20 ks kopií v černobílém provedení v plném rozlišení, tisk 20 ks foto v rozměru 13 x 18, koláž z fotek se jménem miminka, hand made dárkový obal na fotografie, možnost fotit miminko i s rodiči či sourozencem, zapůjčení veškerých  rekvizit pro newborn focení novorozenců, každá další fotografie nad rámec foto balíčku 250,- Kč / ks

Informace k platbě

Ceny za foto balíček jsou splatné v den focení v hotovosti. Fotografie vybrané nad rámec balíčku s doplácí převodem na účet.

Prosím před objednáním newborn focení miminek zároveň čtěte také Ceník a Obchodní podmínky, které objednáním na focení akceptujete.

Rezervace a domluvení termínu

Focení novorozeného miminka Vám zarezervuji a budu s Vámi na focení počítat. Pro domluvení termínu na focení novorozenců se mi ozvete po porodu ještě z porodnice, abychom miminko stihli vyfotit ještě v ideálním věku t.j. mezi 7 – 14 dnem po porodu. Stačí pokud mi pošlete sms zprávu, abych věděla, že se miminko narodilo a můžu s Vámi na focení novorozenců počítat.

Focení miminek v Newborn ateliéru

Focení miminek probíhá v mém Newborn ateliéru, který je plně přizpůsoben na newborn focení novorozenců a miminek. K dispozici je zde velké množství rekvizit a doplňků pro focení miminek. Před samotným focením posílám vždy klientům podrobné informace k focení novorozených miminek.

Dodání fotografií

Po focení Vám pošlu galerii s neupravenými náhledy fotografií, ze kterých si vyberete, které se Vám líbí. Vámi vybrané fotografie upravím a předám ve Vaší soukromé online galerii.

Moje profesní cesta

Od roku 2014 se úzce zaměřuji na newborn focení novorozenců a miminek ve svém Newborn ateliéru. V roce 2016 jsem se stala členem International Newborn Photography Association (INPA), která sdružuje celosvětově působící profesionální fotografy a fotografická studia specializující se na newborn focení miminek a  NEWBORN fotografii.

Kde mne také najdete?

Jsem členem NewbornPhotographers.com a můj zápis najdete na directory.bestnewbornphotographers, adresáři předních celosvětově působících Newborn fotorafů.

V prosinci roku 2017 jsem byla schválena Photography Association a jako první Newborn fotograf v ČR jsem obdržela titul Certitikovaný Newborn Fotograf udělený Mezinárodní Fotografickou Asociací v oboru Newborn fotografie.

Ukázky mé práce, focení novorozenců a miminek najde v galerii NEWBORN

Newborn foceni novorozencu, miminek Praha

Foceni miminek s rodici newborn atelier, vaclav noid barta

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminek se starsim sourozencem newborn atelier

Foceni miminek s tatinkem newborn atelier, vaclav noid barta

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Newborn foceni novorozencu, miminek Praha

Foceni miminek dvojcata v newborn atelieru, potato pose

Newborn foceni novorozencu, miminek Praha

Newborn foceni miminek v dlanich

Foceni miminek, Newborn foceni novorozencu Praha

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminka se sourozencem

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminka v rekvizite ve tvaru srdce

Foceni miminek s maminkou v newborn atelieru Praha

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminek s rodici a sourozencem newborn atelier

Foceni miminek v rekvizite newborn atelier

Foceni miminka v rekvizite newborn atelier

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Foceni miminek v newborn atelieru Praha

Newborn Awarded Photographer

Focení novorozenců a miminek, Newborn Award Fotoateliér Petra Jarolímová

Newborn Session Information

Newborns are by far my most favorite subject to photograph. There is nothing more pure and innocent then capturing a newborn baby in their first few days of life.  During the first year of your baby’s life, your newborn will go through so many changes and will only be this tiny for a moment. It is my vision to capture your newborn so you forever remember their delicate eyelashes, dewy skin, and curly womb poses.

The best age to photograph newborns

The best age to photograph newborns is between 7-11 days after birth. All newborn sessions take place in my newborn studio. The session can take anywhere from 2-4 hours, allowing enough time for feeding and comforting.

About my Newborn Studio

The studio will be very warm, between 26-28 C. Babies are very sensitive and because normally we will be photographing in the nude, it is best to keep them comfortable.

The studio is equipped with all of the backdrops, props, hats, headbands and wraps for the session. So you do not have to bring anything.

What’s my style

My style tends to lean more toward simple photos that focus on baby. I always discuss parents color preferences in the beginning of the session and together we choose all the setups.

If you see something you like in my gallery, be sure to mention it in the beginning. First and foremost, it is important to me for your baby look comfortable and peaceful in the photographs. I have a lot of experience and patience with newborns.

I recommend to book your newborn photo session during your pregnancy.

The photo session can also include parents and siblings shoots and I always photograph newborn baby with parents. I think every mom should have a photo with her newborn baby. It’s the last time the baby fits into her hands.

A simple guide to your newborn photography session

How to book your photo session

Please fill in the short Contact form on my Contact page, choose the package Newborn or Newborn Deluxe. Please let me also know expected date of birth of your baby or the age of the baby, if the baby has been born.

Packages

Newborn

Package Newborn is the basic photo package for newborn babies and includes following:

2 – 3 hrs photo session in my Newborn studio, gallery with unedited previews , 10 pc edited photos in full resolution in electronic form, 10 pc of copies in black and white in full resolution, it is possible to take pictures of a baby with parents or singling, use of all newbornprops, each additional photo 250,- Kč / pc.

Newborn Deluxe

Package Newborn Deluxe is exclusive package for newborn babies and includes following:

2 – 4 hrs photo session in my Newborn studio, gallery with unedited previews, 20 pc edited photos in full resolution in electronic form, 20 pc of copies in black and white in full resolution, prints 20 pcs of photos in size 13 x 18, collage of photos with the name of the baby, hand made photo cover, it is possible to take pictures of a baby with parents or singling, use of all newbornprops, each additional photo 250,- Kč / pc.

Payment details

The payment is due in cash of the day of photo session. Extra pictures are paid to the bank account.

Please read also Price list and Terms and Conditions before you book the session.

Booking / date confirmation

I will book the photo session for you.  Please let know from the maternity hospital when the baby was born (just send me an sms message) and we set the date of the photo session. It is important to plan photo session between 7 – 14 days from the birth of the baby. That’s the best time for newborn session.

Newborn photo session

Newborn photo session takes place in my Newborn photo Studio which is fully equipped and tailored to needs newborn babies. There is a large number of newborn props available. Before photo session I always send to my clients detailed information how to prepare for photo session.

Delivery of photos

After photo session I will send you the gallery with unedited previews and you choose photos you like it. Finally edited photos you will receive through your private Online gallery.

My professional experience in newborn photography

I began specializing in newborns in 2014 and since then, I have had the chance to photograph more than 1000 newborn babies in my studio. I am a proud member of the International Newborn Photography Association (INPA). I was approved by Photography Association as first licensed Newborn photographer in Czech Republic. I got the title Certified Newborn Photographer

To view more of my newborn photography please visit my gallery NEWBORN.

Newborn Awards

Newborn foceni novorozencu, miminek, Newborn Award Fotoatelier Petra Jarolimova
certified-newborn-photographer-logo

JSEM ČLENEM INPA

Fotoatelier Petra Jarolimova Member of INPA

Jak VŠE PROBÍHÁ?

03

01

Dodání fotografií

Rezervace termínu

Po focení Vám pošlu galerii s neupravenými náhledy, ze kterých si vyberete fotografie, které se Vám líbí. Vámi vybrané fotografie upravím a předám ve Vaší soukromé online galerii.

Focení Vám zarezervuji a budu s Vámi počítat. Pro domluvení termínu se mi ozvete po porodu ještě z porodnice, abychom miminko stihli vyfotit do 14 dnů od porodu.

Focení

Objednání focení

Focení probíhá v mém newborn ateliéru, který je přizpůsoben na focení miminek. K dispozici je velké množství rekvizit a doplňků. Před focením posílám podrobné informace k focení miminek.

Vyplňte krátký kontaktní formulář na stránce Kontakt, zvolte foto balíček Newborn nebo Newborn deluxe, připište předpokládaný termín porodu nebo věk miminka. Prosím čtěte CENÍK a OBCHODNÍ PODMÍNKY.

04

02

10+

700+

1000+

9

vyfocených rodin a Těhulek

Vyfocených novorozených miminek

let praxe v oboru newborn fotografie a práce z miminky

Tolik let se věnuji fotografování