Rodinné focení | Děti a Rodinné foto | Praha

 

Starší děti a rodiny fotografuji v exteriéru – v přírodě. Fotografování v exteriéru je mnohem příjemnější, bezprostřednější forma focení. Focení v přírodě je pro děti přirozenější, dají se zaujmout, motivovat hrou a focení je vlastně takovou příjemnou procházkou s tetou, která má na krku foťák. Profesionální rodinné foto by nemělo chybět ve Vašem rodinném albu.

 

 

Fotit v přírodě se dá celoročně, na jaře v kvetoucím sadu, v létě ve vysoké trávě u zapadajícího sluníčka, na podzim ve fialových vřesech či spadaném listí, v zimě na sněhu. Nejvhodnější doba pro focení v exteriéru je přibližně dvě hodiny před západem sluníčka, kdy je již světlo hezky měkké.  Vím, že to nemusí úplně ladit s obvyklým denním režimem dítěte, ale snažte se třeba posunout odpolední spánek, opravdu světlo dělá na fotkách hodně. Nejhezčí fotografie vznikají při západu sluníčka.

Co s sebou na focení?

Určitě nějaké občerstvení, pamlsky pro děti. Oblíbenou hračku. Můžete vzít i svého zvířecího mazlíčka.

Rodinné foto – co na sebe?

Prosím, oblečení věnujte chvilku pozornosti, vyplatí se to. Zkuste se zamyslet, co by se k čemu hodilo. Nemusíte být stejně barevní, ba naopak je hezké zachovat třeba 3 barvy. Klasika jsou středně modré džíny a k tomu nějaké topy, trička, svetýrky. Vyvarujte se výrazných vzorů či nápisů. Věnujte pozornost i doplňkům (šátky, šály, náušnice, čelenky, klobouky, …) a botám.

Jak barevně sladit oblečení pro rodinné foto?

Zde malá ukázka a inspirace pro Vás, jak barevně sladit oblečení pro rodinné foto.

 

obleceni-pro-rodinne-foto

 

Lokalita pro rodinné focení

Výběr lokace je po dohodě. Jako fotograf vždy upřednostňuji pro exteriérové focení znalost prostředí a místních podmínek a proto si lokace vždy předem vybírám. Nejčastěji fotím v Dendrologické zahradě a v Kunratickém lese.

Jsem registrována v adresáři fotografů na fotografove.info v kategorii Dětská a Rodinná fotografie. Tento adresář sdružuje kvalitní a ověřené fotografy, kteří patří mezi nejlepší ve svém oboru.

Ukázky mé práce najdete také na blogu v kategorii DĚTI  a  RODINA.

Menu